ArcelorMittal Poland czyta dzieciom

20.04.2018

W ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” – 18.04 br. w przyzakładowym przedszkolu ArcelorMittal Poland „Równe Przedszkolaki” w Dąbrowie Górniczej, Fundacja Nasze Dzieci zorganizowała akcję czytania dzieciom wybranych wierszy Marii Konopnickiej, Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

W rolę lektorów wcielili się przedstawiciele ArcelorMittal Poland zasiadający jednocześnie w Radzie Fundacji Nasze Dzieci.

Około 80 dzieci wysłuchało z zapartym tchem historie o Grzesiu Kłamczuchu, Leniu, Pytalskim, Wyspach Bergamutach  czy słynnych Okularach. I choć dla przedszkolaków słowo czytane wpisane jest w codzienną edukację, a wiersze te przecież doskonale znane są dzieciom, to kiedy miejsce nauczyciela zajmuje inny lektor, czytanie staje się magicznym wydarzeniem i sprawia maluchom bardzo dużo radości.

Czytanie dzieciom już od najmłodszych lat rozbudza w nich ciekawość świata, buduje wewnętrzną siłę i wiarę w siebie, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie smiley