Radość działania

05.09.2016

Festiwal Ludzi Aktywnych w Dąbrowie Górniczej to coroczne wydarzenie dedykowane organizacjom pozarządowym działającym na terenie miasta i aglomeracji śląskiej. Fundacje, stowarzyszenia, kluby sportowe oraz inne organizacje spotykają się w Parku Hallera, gdzie prezentują swoją działalność.

3 września br. już po raz trzeci uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu. Festiwal rozpoczął się o godz. 12.00 uroczystym przemarszem przez Park Hallera przedstawicieli zagłębiowskich organizacji pozarządowych.

W godzinach od 12.00 do 18.00 czynne były  stoiska organizacji, gdzie na odwiedzających park czekało mnóstwo atrakcji, m.in. dla najmłodszych Bieg Przedszkolaka, warsztaty plastyczne i zabawy taneczne, dla nieco starszych pomiar poziomu cukru, masaż, zajęcia sportowe, porady dietetyczne, degustacje itp. Na scenie festiwalowej zaprezentowały się zespoły i grupy działające przy piętnastu organizacjach społecznych.

Fundacja Nasze Dzieci w strefie dla dzieci przygotowała program animacyjny, w którym nie zabrakło quizów matematyczno-logicznych oraz muzycznych, warsztatów plastycznych i zabaw sportowych. Dzieci, które zajrzały do nas i wzięły udział w przygotowanych dla nich zajęciach, zachwyciły nas swoimi umiejętnościami i talentami. Wszystkie zostały obdarowane drobnymi upominkami.

Ze strony Fundacji Nasze Dzieci tegorocznym koordynatorem wydarzenia, działając jako wolontariusz, była Magdalena Kuśmierz – na co dzień pracownik w Zespole Odpowiedzialności Biznesu ArcelorMittal Poland.

Na małej scenie Festiwalu wystąpili z trzema układami tanecznymi mali wychowankowie "Równych Przedszkolaków". Dzieci zaprezentowały się wspaniale. Łatwo dostrzec można było, że taniec jest dla nich wielką, szczerą radością!

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji naszego stoiska, a w szczególności kilkunastu wolontariuszom, którzy na różnym etapie przygotowań i podczas trwania imprezy wspierali nasze działania animacyjne lub organizacyjne. Dziękujemy również rodzicom, którzy współpracowali przy organizacji występu dzieci na scenie.

Katarzyna Kulik

Więcej informacji nt. wydarzenia znajdą Panstwo pod linkami: