Witajcie w naszej bajce. Przegląd piosenki przedszkolnej.

28.07.2016

Pierwszy Przegląd Piosenki przedszkolnej pt. "Witajcie w naszej bajce" został zainicjowany i zorganizowany przez Niepubliczne Przedszkole ArcelorMittal Poland "Równe Przedszkolaki" z Dąbrowy Górniczej. Patronat nad imprezą objęli oraz nagrody ufundowali: Fundacja Nasze Dzieci z Dąbrowy Górniczej oraz Prywatne Przedszkole Estetyczne z Poznania.

Zaproszenie Przedszkole przesłało do 52 przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu Dąbrowy Górniczej i okolic. W konkursie, który odbył się 14 czerwca 2016 r. w budynku tegoż przedszkola, wzięło  udział 17 dzieci  z sześciu przedszkoli:

• Niepubliczne Przedszkole ELFIK w Sosnowcu
  • Muzyczne Przedszkole Niepubliczne BAJOKO w Dąbrowie Górniczej
  • Przedszkole nr 39 w Dąbrowie Górniczej
  • Niepubliczne Przedszkole AKADEMIA PANA KLEKSA w Sosnowcu
  • Przedszkole nr 20 z oddziałami integracyjnymi w Dąbrowie Górniczej
  • Przedszkole nr 4 w Dąbrowie Górniczej

Cele konkursu:

• prezentacja i promocja twórczości artystycznej  dzieci w wieku przedszkolnym,
  • popularyzacja śpiewania piosenek w języku polskim,
  • rozbudzanie u dzieci zamiłowania do śpiewu,
  • kształtowanie poziomu kultury estetycznej dzieci,
  • integracja społeczności międzyprzedszkolnej.

dyplom, Przegląd Piosenki Przedszkolnej, Przedszkole ArcelorMittal, Fundacja Nasze Dzieci

Występy ocenione zostały w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria (dzieci od 3-4 lat), II kategoria (dzieci od 5-6 lat). Czas prezentacji piosenki nie mogł przekroczyć 5 minut. Jury konkursu brało pod uwagę walory głosowe oraz taneczne, dobór repertuaru dostosowany do wieku, muzykalność, interpretację, choreografię oraz osobowość sceniczną.

Jury zachwyciło się dokonaniami dzieci i ostatecznie podjęło decyzję, że wszytkie dzieci uczestniczące w konkursie zostaną obdarowane nagrodami książkowymi i artykułami plastycznymi, a także okolicznościowymi dyplomami pamiątkowymi. Dyplomy z wyróżnieniem otrzymały 5-6 latki z przedszkoli ELFIK oraz BAJOKO oraz 3-4 latki z Akademii Pana Kleksa. Nauczyciele przygotowujący dzieci otrzymali od organizatorów i patronów konkursu podziękowania.

Więcej informacji na temat zasad konkursu znajdą Państwo pod linkiem: Regulamin konkursu. Nagrody książkowe w konkursie zostały ufundowane przez Fundację Nasze Dzieci z 1% podatku.

Mamy nadzieję, że konkurs na stale wpisze się w harmonogram imprez, bo kolejna edycje planujemy zorganizować za rok :). Już teraz serdecznie zapraszamy! :)

Katarzyna Kulik

1% podatku, śląśkie, małopolskie, Dąbrowa Górnicza, Kraków, Fundacja Nasze Dzieci, przedszkole arcelormittal, edukacja, wychowanie, dla dzieci, opp, ngo, 1 procent podatku