Trzeci Marszobieg Charytatywny już za nami - dziękujemy! :) :) :)

03.11.2015

W tegorocznym Trzecim Marszobiegu Charytatywnym organizowanym w dniach 5-7 października br.  przez Biuro BHP ArcelorMittal Poland w ramach Tygodnia Zdrowia we współpracy z Fundacją Nasze Dzieci  maszerując, biegnąc, truchtając z kijkami lub bez, pokonaliśmy ponad 11 tysięcy kilometrów!

Każdy pokonany kilometr przekładał się na 5 złotych przekazywanych przez ArcelorMittal Poland na pomoc w leczeniu i rehabilitacji łącznie 14 dzieci.

Dzięki zaangażowaniu wielu osob, w tym pracowników z Krakowa, Dąbrowy Górniczej, Zdzieszowic, pracowników Fundacji Ochrony Zdrowia, a także najmłodszych podopiecznych współpracujących placówek oświatowych, akcja przyniosła ponad 55 tysięcy złotych na ten szczytny cel!

W Trzecim Marszobiegu Charytatywnym, podobnie jak w ubiegłych latach, wzięły udział dzieci z przedszkola Równe Przedszkolaki z Dąbrowy Górniczej oraz  Akademii Małych Pociech z Krakowa. Wcześniej przedszkolaki wraz ze swoimi nauczycielami przygotowały odpowiednią oprawę artystyczno-wizualną, tj. piosenki, przyśpiewki, transparenty, pompony, grzechotki, kołatki i balony, które głośno i barwnie towarzyszyły dzieciom poczas marszobiegu.

Najstarsze dzieci z przedszkola w Dąbrowie Gorniczej maszerowały wzdłuż chodnika pomiędzy przystankiem tramwajowym a bramą główną, a w Krakowie od przedszkola do bramy głównej. Dzieci z młodszych grup również uczestniczyły w akcji – ich marszobieg odbywał się na terenach przedszkolnych ogrodów. W marszobiegu wziął udział również pan Damian - fizjoterapeuta z krakowskiego przedszkola, który pokonał trasę niosąc na swoich ramionach Bartusia, któremu również dedykowaliśmy tegoroczny marszobieg.

Wszystkim uczestnikom i organizatorom imprezy, z całego serca dziękujemy :)

opp - KRS 0000377619